Zabawki na lato – czym się bawić na świeżym powietrzu?

W końcu mamy wiosnę także w pogodzie, a nie tylko w kalendarzu. Zrobiło się ciepło i pogodnie, rodzice i opiekunowie masowo oblegają wszelkiego typu parki i place zabaw, organizując swoim pociechom czas na świeżym powietrzu. Z pewnością wszelkie spacery i zabawy w ogrodzie zostaną urozmaicone dzięki ciekawym propozycjom w postaci różnorodnych zabawek – zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych dzieci.

smkb2011.blogspot.com

Źródło: www.smkb2011.blogspot.com

Najczęściej kupowanymi zabawkami wykorzystywanymi w ładną pogodę na podwórku są wszelkiego rodzaju zabawki do piasku, począwszy od najprostszej wersji wiaderka z łopatka, na różnych mutacjach tych zabawek kończąc. W piaskownicach domowych i osiedlowych królują wywrotki, formy do budowy zamków, zarówno w wersji dla dziewczynek, jak i chłopców. Ceny takich zabawek można sprawdzić w porównywarce cen Okazje.info: http://www.okazje.info.pl/dla-dziecka/zabawki-do-piaskownicy/

Gdy zajdzie potrzeba bardziej intensywnego wyładowania energii przez malucha, idealnym rozwiązaniem jest gra w piłkę. Nadają się do tego nie tylko piłki sportowe, do siatkówki czy piłki nożnej, ale również wszelkiego rodzaju piłki dmuchane, gumowe z motywami z bajek czy też bardziej uatrakcyjnione modele, takie jak piłki z migającymi światełkami.

child playing football

źródło: pl.stockfresh.com

 

Nieco zapomnianą formą spędzania czasu na świeżym powietrzu, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, a więc braku opadów i lekkim wietrzyku, jest puszczanie latawca.

źródło: odetchnijspokojnie.pl

źródło: odetchnijspokojnie.pl

Kiedy nadejdzie lato z kolei, na podwórkach i balkonach zaczną królować baseniki dmuchane, które świetnie ochłodzą brzdąca w upalny dzień i dadzą mu wiele frajdy z zabawy na powietrzu.