Zabawki do łóżeczka niemowlęcego

Pierwszym miejscem zabawy niemowląt jest łóżeczko, w którym spędzają one większość czasu. Aby czas ten został odpowiednio urozmaicony i wykorzystany do poznawania świata, warto zamontować w łóżeczku zabawki.

Dla dziecka i dla rodziców, czyli cudowne działanie karuzeli

Pierwszym dodatkiem do niemowlęcego łóżeczka jest najczęściej wisząca na pałąku karuzela z pozytywką. Najprostsze modele, jak te oferowane przez firmę Baby Ono z pluszowymi zabawkami, są nakręcane ręcznie i odtwarzają jedną melodię. Te bardziej zaawansowane, np. Wyspa Marzeń Tiny Love, działają na pilota i mogą grać bez przerwy nawet kilkadziesiąt minut. Niektóre – dla przykładu model Ocean Wonders firmy Fisher Price – mają możliwość projekcji świetlnej gwiazdek, zwierzątek lub innych kształtów, co łącznie ułatwia maluszkowi zasypianie.

wiszące karuzele z pozytywką

Źródło: babyono/fisherprice

Zabawki w łóżeczku a rozwój manualny niemowlęcia

Około czwartego miesiąca życia niemowlę zaczyna interesować się zabawkami pozwalającymi mu na manualne poznawanie świata. Tutaj sprawdzą się zakręcane wzdłuż barierki łóżeczka spiralki tekstylne z zawieszonymi w zasięgu rączek maluszka pluszakami, np. firmy Drewex-Kolorino, czy też zabawki-zawieszki od firmy Baby Mix czy Jolly Baby, które można kupić już w cenie od 20,00 zł.

zabawki zawieszki dla niemowląt

Źródło: www.babyono.pl

Dla tych, co potrafią się przemieszczać

Gdy dziecko osiąga wiek 6-7 miesięcy, jego umiejętności ruchowe i koordynacja powodują, że interesuje się np. umieszczonymi po wewnętrznej stronie łóżeczka zabawkami interaktywnymi, jak np. mata interaktywna Fisher Price czy lampki-przytulanki od K’s Kids.

mata interaktywna i lampki przytulanki

Źródło: fisher-price.com/.kskids.com

Około jedenastego miesiąca życia niemowlę staje się bardzo mobilne i łóżeczko przestaje być dla niego całym światem. Zaczyna poznawać okolicę raczkując i podejmując pierwsze próby wstawania i chodzenia. Wówczas zmienia się również typ zabawek pomagających w rozwoju maluszka, chociaż karuzela w łóżeczku i lampka-maskotka nadal będą świetnymi przyjaciółmi w czasie wieczornego zasypiania czy drzemki w ciągu dnia.

Maluszkom z pewnością spodobają się także zabawki, które przyczepia się do wózków i fotelików. Za takie akcesoria umilające dziecięce podróże zapłaci się od bez mała 10 złotych.