Jak wybrać najlepsze prezenty na Pierwszą Komunię Świętą?

Pierwsza Komunia Święta to ważny czas w życiu dziecka. Przeżycia duchowe, będące najważniejszymi, są w tym dniu podkreśłane przez prezenty, które ofiaruje maluchowi najbliższa rodzina. Jak jednak wybrać najlepszy upominek komunijny? Co zrobić, by prezent był trafiony? Poniżej podajemy kilka prostych i zarazem bardzo sprawdzonych rad, dzięki którym unikniesz pomyłek przy zakupie prezentu komunijnego.

6

Kupowanie prezentu komunijnego – porady

Przede wszystkim upominek z powyższej okazji musi być przemyślany. Pamiętajmy tak o wieku i płci dziecka, jak i o jego upodobaniach. Może się bowiem zdarzyć że malec nie lubi aktywności fizycznej, a my kupimy mu tradycyjny rower czy inną deskorolkę, które będą stać w kącie zamiast cieszyć obdarowanego.

Po drugie: jeśli nie wiesz co lubi dziecko, porozmawiaj z jego rodzicami. Dzięki temu nie tylko wybierzesz prezent trafiony, ale też nie kupisz tego samego co ktoś inny. I, przede wszystkim, nie kupisz także takiej rzeczy, której rodzice chłopca czy dziewczynki by nie chcieli (konsola do gier, głośne zabawki etc.).

Jeśłi stawiasz na biżuterię, wybierz raczej tę delikatną. Tylko bowiem w takim łańcuszku czy pierścionku będzie chodziło dziecko – inne nie będzie pasować do małego ciała. Pamiętaj też, że cały czas modna jest tradycja – rower, Biblia czy inne tego typu rzeczy. Spytaj się jednak wcześniej rodziców czy ktoś nie zadeklarował ich zakupu.

Ale najbardziej współczesne dzieci pierwszokomunijne cieszą się chyba z technologicznych gadżetów: laptopów, tabletów, smartfonów, aparatów fotografiznych i im podobnych. Z ciekawszych prezentów warto wymienić także trampolinę ogrodową czy quada. Więcej topowych propozucji upominków pierwszokomunijnych znajdziesz na http://prezenty.okazje.info.pl/komunia/.