Jak wybierać meble do dziecięcego pokoju?

 Wybór mebli do pokoju dziecięcego często jest dla rodziców problematyczny. Nie wiedzą, co powinni postawić na pierwszym miejscu jeśli chodzi o wybór mebli, czym się przy tym kierować. Podpowiadamy zatem, czym kierować się wybierając meble dla dziecka – czy to do dziecięcego pokoju, czy też do kącika dziecięcego. Podstawowa kwestia to wiek dziecka – czy urządzamy pokój od zera, dla nowego członka rodziny czy też udało się nam właśnie wygospodarować pokój czy kat dla nieco starszej pociechy, która właśnie wyrosła z łóżeczka niemowlęcego.

Kolejna kwestia to podjęcie decyzji, czy meble mają „rosnąć” razem z dzieckiem, czy też będą wymieniane w kolejnych etapach jego rozwoju. Inne bowiem potrzeby do zaspokojenia i meble niezbędne są do pokoju niemowlaka, inne przedszkolaka, a jeszcze inne – ucznia.

www.homplex.pl

www.homplex.pl

Urządzając dziecinny pokój nie zapominajmy też jednak o upodobaniach malucha, bo nawet  najmniejsze dzieci, które potrafią już zakomunikować swoje potrzeby, mają swoje upodobania kolorystyczne, te większe mają swoich ulubionych bohaterów z bajek czy książek. Warto wziąć je pod uwagę, ponieważ oprócz funkcji użytecznych, meble dziecięce mają również posiadać walory estetyczne i powodować, że dziecko będzie dobrze czuło się w swoim pokoju i chętnie spędzało w nim czas.

galeria.trojmiasto.pl

galeria.trojmiasto.pl

I jeszcze jedna ważna kwestia do rozważenia – zastanówmy się, czy będziemy kupować meble gotowe, pojedyncze lub w jednej serii, czy też będziemy je robić na zamówienie – druga wersja jest zazwyczaj droższa, ale pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni, przy jednoczesnym zaspokojeniu wszystkich potrzeb małego użytkownika, co ma szczególne znaczenie przy niewielkich wnętrzach, gdzie każdy fragment ściany czy podłogi, każdy dodatkowy schowek, są na wagę złota.