Urodzinowy konkurs Świerszczyka

1 maja 2015 r. „Świerszczyk” świętował siedemdziesiąte urodziny. Jest to najstarszy magazyn dla dzieci w Europie, w którym publikowali najwybitniejsi twórcy literatury i ilustratorzy dziecięcych książek. Z tej okazji czasdzieci.pl wraz ze Świerszczykiem przygotowali urodzinowy konkurs, w którym zadaniem konkursowym jest złożenie Świerszczykowi urodzinowych życzeń i przesłanie ich do 11 czerwca. Na autorów najczulszych życzeń czekają wyjątkowe nagrody. A do wygrania ciekawe nagrody – za zdobycie pierwszego miejsca jest to roczna prenumerata magazynu dla dzieci „Świerszczyk”, za drugie miejsce – półroczna,
za trzecie miejsce – kwartalna. A na kolejnych dwudziestu laureatów czekają książki „Z pamiętnika pewnego Świerszczyka”. Każdy z nagrodzonych konkursowiczów otrzyma także w prezencie jubileuszowe wydanie magazynu dla dzieci „Świerszczyk”.

okazje.info.pl

okazje.info.pl

Po raz pierwszy w historii „Świerszczyk” publikuje na łamach pisma swój pamiętnik. Bajetan Hops uczy systematyczności, rozbudza wrażliwość i rozwija wyobraźnię, a także pozwala dzieciom odnieść się do małych, dużych i wielkich problemów. Proponuje też oryginalną formę aktywności czyli zabawę w formie pytań i zachęty do działania, umieszczonych na dole każdej ze stron pamiętnika. Fascynujący spór o to, jak to jest być dorosłym. Zdaniem Świerszczyka Bajetana – dużo fajniej niż dzieckiem. Zdaniem żaby Alicji to same kłopoty i nie ma w tym nic przyjemnego. Jak się potoczy ten spór? Kto poprze Bajetana, a kto Alicję i czyja racja w końcu zwycięży? Tego dowiemy się z łamów pisma.