Urodzinowy bal w pirackim stylu

Kiedy nasze kilkuletnie dziecko zaczyna domagać się zorganizowania przyjęcia urodzinowego dla swoich kolegów i koleżanek, nie należy wpadać w panikę. Nie musi to być bowiem ani wystawne przyjęcie, ani też koniecznie impreza zorganizowana w sali zabaw z udziałem animatora. Jeśli nie możemy wydać zbyt wiele, a do tego mamy chęci na samodzielne przygotowanie przyjęcia w domu, może to okazać się niezapomnianym przeżyciem dla samego jubilata, jak i dla jego gości. Najważniejsza w całym przyjęciu jest zabawa i to o nią powinniśmy w szczególny sposób zadbać. Nie ma bowiem nic gorszego niż dzieci nudzące się na przyjęciu. Najlepiej zaplanować urodziny i zabawy urodzinowe w oparciu o motyw przewodni, który urozmaici całe przyjęcie i uczyni je niezapomnianym. Jeśli świętuje mały urwis, w dodatku fan Piratów z Karaibów czy Jake’a i piratów z Nibylandii, możemy zaproponować mu przyjęcie urodzinowe w pirackim stylu.

dzieciece-inspiracje.blogspot.com

dzieciece-inspiracje.blogspot.com

Dla wielu małych chłopców podróże statkiem pirackim w poszukiwaniu skarbów to niezapomniana przygoda. Zatem wielu małych chłopców chciałoby chociaż jeden raz wcielić się w małych piratów, a nie tylko oglądać ich zmagania w bajkach, filmach czy opowiadaniach czytanych na dobranoc.

W pierwszej kolejności przygotowujemy na takie przyjęcie tematyczne zaproszenia, które np. mogą mieć kształt skrzyni skarbów. Takie zaproszenia można wykonać samodzielnie, najlepiej z pomocą małego jubilata, a jeśli brakuje nam czasu lub talentu – kupić gotowe w sklepie. W takim zaproszeniu, obok standardowych informacji o miejscu i czasie przyjęcia, musi znaleźć się informacja, żeby każdy uczestnik zaproszony na urodziny odpowiednio się przebrał na tę okoliczność.