Styczniowy ranking gier planszowych wg Okazje.info

W styczniowym rankingu popularności gier planszowych wg Okazje.info trzy pierwsze miejsca przypadły w udziale następującym propozycjom:

  • Postaw Na Milion
  • Geniusz Wersja Familijna
  • l Time’S Up Celebrity 1

Postaw Na Milion Standard od Ravensburger

„Postaw na milion” to popularny teleturniej telewizyjny, emitowany na antenie TVP 2, w którym można wygrać aż milion złotych. Zebrał na tyle dużą widownię, że producenci postanowili stworzyć mniejszą wersję tej rozrywki i w ten sposób powstała gra planszowa „Postaw na milion”, w której można brać udział we własnym domu, z najbliższymi, spędzając czas pełen emocji i radości. Na czym polega gra? Otóż zaczynamy z milionem złotych na koncie i musimy poprawnie odpowiedzieć na każde z ośmiu pytań. Stopień trudności rośnie wraz z kolejnym pytaniem. Obstawia się odpowiedzi lub odpowiedź – decyzja należy do nas. Zawartość pudełka to jedna plansza do gry, 40 plików pieniędzy, każdy po 25 000 zł, 200 kart z 400 pytaniami, 2 karty zasłaniające, licznik rund. Gra przeznaczona jest dla od dwóch do sześciu graczy w wieku od dwunastu lat. Wymiary opakowania to 37 x 5 x 27 cm.

ranking gier planszowych

okazje.info.pl

Geniusz – wersja familijna od Bard

Geniusz to jedna z bardziej znanych gier Reinera Knizia, autora takich gier jak Zaginione Miasta, Tygrys i Eufrat. Gracze układają kolorowe żetony na sześciokątnej planszy, zbierają punkty, blokują żetony przeciwnika i starają się chronić samych siebie przed zablokowaniem przez innych. Jest to najlepsze połączenie Scrabble, Domina oraz klasycznej gry Mastermind. Na pewno świadczy o tym rekomendacja MENSY. Szalenie elegancka mechanika wręcz zmuszająca do przeprowadzenia kolejnej rozgrywki sprawia, że Geniusz jest doskonałym wprowadzeniem do planszówek w nieskomplikowanym, abstrakcyjnym, ale bardzo przyjaznym stylu. Dzięki wariantowi dla jednego gracza, możemy także trenować swoje szare komórki, czekając na przyjście naszych współgraczy. Nowa edycja gry jest bardzo starannie wykonana, zwiększono przejrzystość płytek i planszy, a także zmniejszono rozmiar pudełka. Zawartość pudełka to plansza do gry, 20 żetonów, 1 woreczek, 24 drewniane znaczniki w 6 kolorach oraz instrukcja. Gra przeznaczona dla dzieci od ośmiu lat. Te oraz wiele więcej innych gier planszowych znajdziesz tutaj: http://www.okazje.info.pl/gry-i-oprogramowanie/gry-planszowe/

ranking gier planszowych

okazje.info.pl

Time’S Up Celebrity 1 Rebel

Kogo on ma na myśli? Każda para ma 30 sekund na odgadnięcie jak największej ilości haseł. Jedna osoba próbuje przekazać drugiej, co jest na danej karcie. Times up: Celebrity 1 to nowy zestaw kart ze słynnymi postaciami – historycznymi, fikcyjnymi i znanymi nam z mediów, który pozwoli cieszyć się to przezabawną formą kalamburów, jeśli karty z pierwszej części edycji Family znamy na wylot. Jest to samodzielna gra, zawiera wszystkie elementy niezbędne do zabawy, ale karty mają ten sam rewers i można je wymieszać z pozostałymi wersjami Times Up. Gra zawiera ponad 220 kart, a na każdej 2 postacie gwarantują niekończącą się zabawę. Jest to druga część podstawowej, niebieskiej części Times Up – co oznacza kolejne godziny wspaniałej zabawy w odgadywanie znanych osobistości i postaci. Praktyczna klepsydra odmierza czas i nie ma mowy o pomyłkach. Gra mieści się w niewielkim woreczku, łatwym w transporcie, co pozwala zabrać ją ze sobą praktycznie wszędzie. Jest to gra przeznaczona dla dzieci od dwunastego roku życia.

ranking gier planszowych

okazje.info.pl