Strój na rozpoczęcie roku w szkole i przedszkolu

Początek roku szkolnego to uroczystość, z okazji której należy się ubrać elegancko, odpowiednio do okoliczności. Niektóre szkoły mają własne wytyczne co do rodzaju i kolorystyki stroju, lub też po prostu chodzi się do nich w mundurkach. Wtedy na rozpoczęcie roku zakłada się ich galową wersję. Jeśli jednak nie mamy narzuconych elementów garderoby, wówczas po prostu ubieramy się z wyczuciem. W przypadku młodszych dzieci, muszą o to zadbać rodzice.

okazje.info.pl

okazje.info.pl

Strój powinien być przede wszystkim stosowny do okazji, ale również do wieku. Poza tym oficjalny ubiór powinien być wygodny i wyrażać osobowość noszącej go osoby, ale przy tym nie powinien jej narażać na nieprzychylne uwagi lub spojrzenia innych uczniów i nauczycieli. Dziewczynki najlepiej zaprezentują się w białej bluzce i eleganckiej spódniczce – czy to w klasycznym kolorze czarnym, czy też w modnych szarościach. Można postawić również na sukienkę w jasnym kolorze i bolerko lub żakiet w nieco ciemniejszym odcieniu.

okazje.info.pl

okazje.info.pl

Z kolei w przypadku chłopców najodpowiedniejsza będzie biała koszula z kołnierzykiem, z długim bądź krótkim rękawem.  Do tego, aby było jeszcze bardziej elegancko można dodać krawat. Spodnie muszą mieć koniecznie długie nogawki. Najlepiej aby były to spodnie typu garniturowego, w ciemniejszym kolorze, ale niekoniecznie czarne – grafitowe, granatowe czy w odcieniu ciemnego brązu.