Ranking zabawek dla dziewczynek – wrzesień 2012

fot. poster

Zastanawiacie się czym dziś bawią się małe dziewczynki? Podpowiedzią w tym względzie może być zapoznanie się z rankingiem Porównywarki cen Okazje.info. Przeanalizowanie tego, jakie produkty z kategorii zabawki dla dziewczynek były najczęściej odwiedzanymi w miesiącu wrześniu nie pozostawia żadnych złudzeń – najpopularniejsze są lalki. Jeśli komuś wydaje się jednak, że podobnie jak lata temu, królują lalki udające bobasy, srodze się byli. Draculaura – oto czego oczekują nasze córki.

Lalki zwycięzcą rankingu

Na 20 pierwszych miejsc w rankingu: http://www.okazje.info.pl/ aż 15 okupują lalki. Trzeba przyznać, że to imponujący wynik. Warto jednak zwrócić uwagę na to jakie to lalki. 60 % z nich to lalki z serii Monster High – to linia stworzona w 2010 roku, w której skład wchodzą zabawki, których wygląd nawiązuje do filmowych potworów i świata fantastyki. Najbardziej popularna lalka tej serii (i jednocześnie zwycięzca wrześniowej klasyfikacji Okazje.info) to Córka Wilkołaka. Na drugim miejscu znalazła się Draculaura. Jak widać fala popularności, jaką cieszyły i się (i nadal cieszą) wampiry dotknęła nie tylko młodzież, dotarła też do najmłodszych. Zaniepokojeni tym trendem rodzice mogą odetchnąć z ulgą – drugim co do popularności rodzajem lalek, którego poszukiwano najczęściej, są „stare, dobre” Barbie (40% odsłon).

fot. okazje.info

Jeśli nie lalki, to?… kucyki

Lalki zdecydowanie zawojowały ranking, zdecydowanie mniejszą, choć wartą odnotowania popularnością cieszyły się też koniki Pony. W klasyfikacji: http://www.okazje.info.pl/dla-dziecka/lalki/ranking.html znalazły się trzy produkty, które można zaliczyć do „rodziny kucyków”- Domek kucyków, Zamek dla koników i kucyk My Little Pony.

fot. okazje.info

Mattel rekordzistą klasyfikacji

Co ciekawe, producentem aż 80 % zabawek dla dziewczynek, jakie we wrześniu poszukiwane były najczęściej jest Mattel. Wynika to z faktu, iż marka ta jest producentem zarówno serii Barbie jak i Monster High. To zapewnia jej mocną pozycję na rynku – nie tylko teraz, ale i w przyszłości. Wszystko wskazuje na to, że lalki raczej nie znudzą się małym dziewczynkom.

źródło: odberbecia/okazje.info