Ranking fotelików samochodowych – wrzesień 2013

Zgodnie z przepisami polskiego prawa, dzieci do 12 roku życia lub do osiągnięcia wzrostu 150 cm muszą być przewożone pojazdami samochodowymi w fotelikach dostosowanych do ich wagi i wzrostu, względnie na podkładkach podwyższających, umożliwiających prawidłowe zapięcie samochodowych pasów bezpieczeństwa. Pomijając fakt, że przewożenie dzieci bez takich fotelików lub podkładek jest karalne, to najważniejszą kwestią jest tu bezpieczeństwo wożonych samochodami dzieci. Bo to właśnie bezpieczeństwo jest najważniejsze i to ono determinuje takie, a nie inne uregulowania prawne.

Zatem przyszli rodzice maluszka stają przed jednym z wielu ważnych wyborów, ale z punktu widzenia bezpieczeństwa szkraba być może najważniejszym – jaki fotelik będzie zapewniał wygodę i najpełniejsze bezpieczeństwo podróżowania dziecka samochodem.

wykres

Ranking fotelików samochodowych – wrzesień 2013r.

11Według danych Okazje.info we wrześniu 2013 r. najchętniej kupowanym modelem fotelików samochodowych był Recaro Young Sport 2.0, który uzyskał udział 17,5% wśród dwudziestu najchętniej kupowanych modeli w omawianym miesiącu. Fotelik dostępny jest m.in. tutaj: http://www.okazje.info.pl/dla-dziecka/foteliki-samochodowe/. Przeznaczony on jest dla dzieci w wieku od dziewięciu miesięcy do dwunastego roku życia, w kategorii wagowej 9-36 kg. Young Sport dzięki swojej specjalnej konstrukcji umożliwia dopasowanie fotelika do budowy ciała dziecka, zachowując przy tym wysokie bezpieczeństwo i komfort. Doskonałą ochronę boczną zapewnia zaawansowany system ochrony bocznej ASP, który tworzą wysokie ściany fotelika i zagłówka, a dodatkowo efekt pogłębia wykonanie fotelika z materiałów, które absorbują energię. Fotelik został wyposażony w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które stanowią dodatkową ochronę i nadają dziecku większą stabilność zapobiegając przesunięciom wewnątrz fotelika. Regulacja zagłówka połączona z regulacją wysokości pasów własnych fotelika powoduje prawidłowe i bezpieczne ustawienie pasów na ramionach dziecka. A do tego dochodzi atrakcyjny, elegancki wygląd i miła w dotyku i użytkowaniu tkanina.

22Na drugim miejscu popularności uplasował się model Summer Baby z kolekcji Classik przeznaczony dla dzieci 9- 36 kg , w wieku od 9 miesięcy do 12 lat. Prezentowany model składa się z dwóch części: podstawki z wyprofilowanymi podłokietnikami oraz oparcia, wyposażonych w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Fotelik ma zdejmowany pokrowiec wykonany z miłej w dotyku tkaniny. Pasuje do wszystkich modeli samochodów. Dla starszych dzieci istnieje możliwość zdemontowania oparcia fotelika pozostawiając podkładkę. Zagłówek jest regulowany, dzięki któremu można go dopasować do wzrostu dziecka.

33Trzeci w kolejności jeśli chodzi o popularność wg Okazje.info model fotelików to Graco Junior Maxi – z kategorii wagowej 15 – 36 kg. Zintegrowana prowadnica pasa bezpieczeństwa w zagłówku zapewnia zawsze prawidłowe prowadzenie pasa, a prowadzenie pasa jest intuicyjne i oznaczone dla ułatwienia kolorem czerwonym. Zagłówek ma regulowaną wysokość dostosowując fotelik do zmieniającego się wzrostu dziecka. Zaletą fotelika jest regulacja oparcia w dwóch pozycjach oraz regulowana wysokość podłokietników. Fotelik ma możliwość usunięcia oparcia.