Przegląd zestawów mebli dla dzieci

Każde dziecko marzy o własnym pokoju, którego nie będzie musiało z nikim dzielić i który będzie stanowił jego azyl, kryjówkę, miejsce wypoczynku, nauki i zabawy. Jeśli mamy możliwość zapewnienia maluchowi własnej przestrzeni w mieszkaniu czy domu, warto pomyśleć o urządzeniu go w jednolitym stylu – korzystając z oferowanych w zestawach mebli.

Zalety mebli dla dzieci

Zaletą mebli z jednej linii kolorystycznej, z takim samym motywem przewodnim lub wzorem, jest ich spójność i jednolitość. Tworzą w pokoju dziecka fajny klimat i potęgują wrażenie uporządkowania przestrzeni i przemyślanej aranżacji. Takie rozwiązanie można polecić szczególnie w sytuacji, gdy rodzice nie mają zdolności aranżacyjnych, a nie chcą też wydawać pieniędzy na poradę profesjonalisty. Wówczas łatwiej będzie im zaaranżować dziecięcy pokój korzystając z zestawu niż nieumiejętnie zestawiać różne meble i dodatki.

www.puchatkolandia.pl

Źródło: www.puchatkolandia.pl

Zestawy mebli są oferowane już dla najmłodszych dzieci. Pokoik niemowlaka można urządzić meblami z tej samej linii, a w wielu przypadkach producenci przewidują dodatkowe elementy wyposażenia, tak że pokój niejako rośnie razem z dzieckiem. Łóżeczko niemowlęce zastępuje się wówczas łóżkiem dla przedszkolaka, a zamiast komody z przewijakiem, ustawia szafkę z pojemnikami na zabawki. Dla ucznia natomiast aranżuje się kącik do nauki, wstawiając biurko z dodatkami – lampką i krzesłem obrotowym, które jest najzdrowszym rozwiązaniem.

Jakie zestawy mebli wybrać?

Poniżej zestaw mebli dziecięcych firmy Klupś z serii Safari Żyrafa – wersja niemowlęca i wersja dla sarszego dziecka.

1d

Źródło: www.klups.pl

klups1.pl

Źródło: www.klups.pl

Od kilku lat dużym powodzeniem, także w Polsce, cieszą się meble z motywami z najpopularniejszych, ukochanych przez dzieci bajek. Wówczas najczęściej łóżka przybierają kształt przeróżnych aut, karet czy zamków księżniczek, a te prostsze i zarazem tańsze, mają nadrukowane bajkowe motywy. Łóżko w kształcie lokomotywy Tomek z bajki Tomek i Przyjaciele czy wozu strażackiego w pokoju chłopca albo kareta dla dziewczynki – księżniczki będzie nie tylko miejscem do spania, ale swoistym placem zabaw dla najmłodszych.

www.allendales.co.uk

Źródło: www.allendales.co.uk

www.topcashback.co.uk

Źródło: www.topcashback.co.uk

Ciekawe i inspirujące zestawy mebli dziecięcych można znaleźć tutaj: http://www.okazje.info.pl/dla-dziecka/zestawy-mebli-dla-dzieci/. Przed ostatecznym zakupem proponujemy też sprawdzić ranking najpopularniejszych w ostatnim czasie zestawów.

httpmeb.com.pl.jpg

Źródło: www.meb.com.pl

acandi.fr

Źródło: www.acandi.fr

Kupując zestaw mebli dziecięcy, warto kierować się jakością i estetyką wykonania, a także w miarę możliwości uniwersalnym motywem na meblach. Wówczas posłużą one przez wiele lat i będą atrakcyjne zarówno dla przedszkolaka, jak i ucznia szkoły podstawowej.