Popularne książki dla małych i większych

W najnowszym rankingu książek dla dzieci porównywarki Okazje.info, w czołówce znalazły się dwie ciekawe pozycje książkowe – dla najmłodszych i dla nieco starszych dzieci. Sprawdź samemu: http://ksiazki.okazje.info.pl/k/literatura-dziecieca/ i wybierz tę lub inne książki w sam raz dla siebie i Twojego dziecka!

Superzwierzaki i dzieciaki

Superzwierzaki i dzieciaki to zbiór około siedemdziesięciu wierszowanych, bogato ilustrowanych bajek dla dzieci, które w żartobliwy sposób przedstawiają życie i zwyczaje zwierząt oraz zachowania dzieci i ich bliskich. Z lekkim humorem uczą i wychowują, napiętnowując wady, ale bez ranienia niczyich uczuć. Pełnią rolę wychowawczą, pomagając rodzicom wyegzekwować społecznie akceptowane zachowania i nawyki u dzieci. W bajkach poprzez świat zwierząt dzieci dostrzegają sytuacje z życia i znajdują w nich dobre rozwiązania i to dzięki nim łatwiej radzą sobie z problemami. Autorem książki jest Mirosława Witek, która do 2015 roku  pisała do przysłowiowej szuflady, kiedy to na światło dzienne wyszły jej pierwsze tomiki poezji: Nadzieja i Mrok samotności, a obecnie w przygotowaniu są: A imię jej Polska, Odcienie życia i Ironia losu.

ranking książek dla dzieci

okazje.info.pl

O chłopcu, który uratował świat

Gdzieś daleko w baśniowej krainie żył Bazylian, 12-letni chłopiec wychowujący się bez rodziców. Mimo ciężkiego życia Bazylian był pogodnym chłopcem i łatwo się nie poddawał. Czasami jednak popadał w stan melancholijny i właśnie wtedy zastanawiał się, co w swoim życiu zmienić, a jego marzeniem było dokonanie czegoś wielkiego. Wszystko się zmieniło, gdy pewnego dnia w królestwie pojawił się smok. Aby poznać resztę tej ciekawie zapowiadającej się historii, warto przeczytać książkę autorstwa Weroniki Malengowskiej, której pierwszym utworem było opowiadanie o piesku Reksiu, które napisała w wieku 9 lat, a pierwszym poważnym utworem była książka pt. O chłopcu, który uratował świat, którą napisała w wieku 18 lat. W 2012 r. postanowiła ją wydać.

ranking książek dla dzieci

okazje.info.pl