Poetycki konkurs z Zieloną Sową

Portal czasdzieci.pl wraz z wydawnictwem Zielona Sowa zapraszają do wzięcia udziału w konkursie poetyckim zorganizowanym z okazji 20 urodzin wydawnictwa. Wydawnictwo Zielona Sowa w swojej ofercie ma ponad 1000 publikacji, a każdego roku wydaje około 400 nowości. Jest też dumnym posiadaczem Rekordu Guinnessa w kategorii Największa Kolorowanka na Świecie, a bicie rekordu odbyło się na Stadionie Narodowym w 2014 roku podczas Warszawskich Targów Książki.

Wydawnictwo rozpoczęło także wydawanie zestawów edukacyjnych, a każdy z nich składa się z książki i gry planszowej z serii „Bawię się w…”, „Gram w…” oraz „Poznaję…”. Zestawy edukacyjne są przeznaczone dla różnych grup wiekowych oraz dotyczą różnorodnej tematyki. Z kolei książki z serii Zaopiekuj się mną Holly Webb otrzymały specjalny patronat Schroniska w Korabiewicach, którym zarządza Fundacja Viva. Wydawnictwo zobowiązało się do przekazywania części zysków ze sprzedaży na rzecz Fundacji i Schroniska i zachęca czytelników do udziału w wolontariacie i opieki nad zwierzakami.

ksiazki.okazje.info.pl

ksiazki.okazje.info.pl

Książki wydawnictwa Zielona Sowa są tworzone z myślą o najmłodszych: wzbogacają wiedzę, niosą dobre emocje, rozwijają wyobraźnię, pokazują świat i zachęcają do samodzielnego odkrywania w nim tego, co piękne i dobre.Zadaniem konkursowym jest napisanie krótkiego wierszyka złożonego z od 4 do 16 wersów o swojej przygodzie z Zieloną Sową – ulubionej książce, serii, grze edukacyjnej. O tym, co daje obcowanie z literaturą pod znakiem sympatycznego ptaka, czego się można nauczyć, co nas zainspirowało, a co rozbawiło. Do wygrania jest zestaw złożony z trzech wybranych książek wydawnictwa Zielona Sowa: Tappi i wielka burza, Tappi. O tym, jak na Szepczący Las padł czar, Tarapaty Tappiego w Magicznym Ogrodzie, Pewnego razu w Nibylandii. We mgle, Pewnego razu w Nibylandii. Szczęśliwy dmuchawiec, Sherlock, Lupin i ja. Tajemnica Szkarłatnej Róży cz. 3, Tomek Łebski wymiata (prawie zawsze), Tomek Łebski ma (chrapkę na) smakołyki, Naszą Panią napadli kosmici, Mój szkolny musical i inne męczarnie. Konkurs trwa do 31 maja.