Nowości książkowe dla dzieci w różnym wieku

Powrót „Domowych Potworów”

„Mała encyklopedia Domowych potworów” autorstwa Stanislava Marijanovića to propozycja dla dzieci do dziesiątego roku życia, wydana nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. To długo oczekiwany powrót Domowych Potworów, które wszyscy dobrze znamy, bo żyją w naszych domach i mieszkaniach. Co zrobić, kiedy trudno powstrzymać Słowotoczka Niepohamowanego? Jak poradzić sobie z Chciwuskiem czającym się przy twoim uchu i mruczącym: „To moje”? No i jest jeszcze znane Trio Tumiwisistów: Leniuchello, Jutrofutro i Narzekader. Te paskudy trzeba jak najszybciej przepędzić. Z tą encyklopedią pod ręką będzie można dzielnie się rozprawić z najbardziej przerażającymi stworami.Stanisław Marijanović jest chorwackim artystą zajmującym się rytownictwem, rzeźbą, ilustracją i literaturą dla dzieci i młodzieży. Przez blisko 25 lat był freelancerem pracującym głównie w Grecji i we Francji. Przygotował 40 wystaw własnych, wziął udział blisko w 150 wystawach zbiorowych na całym świecie, za które otrzymał wiele nagród. Opublikował 12 książek z własnym tekstem, ilustracjami i projektem graficznym, niektóre zostały przetłumaczone na ponad 20 języków. Prawie wszystkie dotyczą świata życzliwych potworów. Obecnie wykłada rytownictwo i ilustrację na Akademii Sztuki w Osijeku w Chorwacji.

nowości książkowe dla dzieci

okazje.info.pl

Szukamy zwierzaków

Kolejna propozycja dla małych moli książkowych to „Zbaranieć można” Agnieszki Frączek z ilustracjami Joli Richter-Magnuszewska, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literatura i przeznaczona jest dla dzieci od piątego roku życia. Są takie słowa, w których uważne oko lub ucho odkryje nazwy zwierząt. Zwierzęta trafiają tam na różne sposoby, albo przez przypadek jak mucha do dMUCHAnia, a kuc do KUCania, albo w wyniku pewnych słusznych czy też nie skojarzeń – stąd ślimak w ŚLIMAczeniu się, a świnki w ŚWINIEniu.
Oczywiście, nie tylko ślimak się ŚLIMAczy i nie tylko sowa bywa oSOWiała. Częściej się zdarza, że to papuga MAŁPuje, małpa PAPUGuje, mysz coś CHOMIKuje, chomik MYSZkuje po kątach, kuc się JEŻy, a jeż KUCa. Słowem… zBARANieć można.

nowości książkowe dla dzieci

okazje.info.pl

Koloruj i rozwiązuj z Hanią

„Hania Humorek. Najfajniejsza na świecie humorkowa księga kolorowanek i innych zabaw” to kolejna z serii o Hani książeczka autorstwa Megan McDonald z ilustracjami Petera Reynoldsa, wydana przez Egmont i przeznaczona dla dzieci w wieku od ośmiu do dwunastu lat. To idealna propozycja dla miłośników kolorowanek i łamigłówek. Gdy mają ochotę na kolorowanie kredkami, na odnajdywanie drogi w szalonym labiryncie lub na bombowe wyszukiwanie słów. Wszystko znajdą właśnie tutaj. Ta książka zapewni wiele godzin wspaniałej zabawy, ponieważ pełno w niej kolorowanek, zagadek, krzyżówek i innych zabaw.

nowości książkowe dla dzieci

okazje.info.pl