Najciekawsze piaskownice do każdego ogrodu

Piaskownice to jedne z najważniejszych miejsc zabawy dla każdego dziecka. Lepienie babek czy zamków z piasku to bowiem doskonały sposób na rozwinięcie kreatywności i naukę współdziałania z rówieśnikami. Co więcej – minęły już czasy, gdy wszystkie piaskownice wyglądały niemal tak samo. Obecnie kupić można bardzo kolorowe i multifunkcyjne modele, którymi najmłodsi nie znudzą się przez wiele długich godzin. Aktualnie najpopularniejsze modele można też dodatkowo obejrzeć i porównać na Okazje.info: http://www.okazje.info.pl/dla-dziecka/piaskownice/ranking.html

Na początek kształty. Poza piaskownicami kwadratowymi dostajemy do wyboru modele okrągłe, narożne, mające formę żółwia czy te posiadające bardziej zróżnicowane boki. 

Wiele modeli piaskownic ma też dodatkowe funkcjonalności. Ich pokrywy można składać w formę ławek czy wykorzystywać jako mały basenik dla najmłodszych. Nie brak też piaskownic dzielonych (z miejscem na wodę i piasek w ramach jednej konstrukcji), stawianych na nóżkach jak stoliki (dzięki czemu łatwo je przenieść), mających kieszonki na foremki czy wyposażonych w przeciwsłoneczne parasole. 

Co ważne, wymiary dostępnych piaskownic są tak różne, że bez problemu znajdzie się model przeznaczony do ustawienia na niewielkim balkonie, jak i ten do wkomponowania w przestrzeń dużego ogrodu. Takie rozwiązania możecie zobaczyć chociażby na powyższych zdjęciach, choć prezentują one tak naprawdę ledwie wycinek tego, co można spotkać w sklepach.