Najchętniej kupowane rowerki dla małych dzieci

Wiosna stawia przed dziećmi – i tymi małymi, i tymi nieco starszymi nowe wyzwania. Słońce, wyższe temperatury i generalnie ładna pogoda sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu, a świetną jej formą jest jazda na rowerze. Mogą tak bawić się już maluchy na trzykołowych rowerkach, pchane przez rodziców przymocowanym z tyłu rowerka uchwytem, który z czasem, gdy dziecko samo zacznie pedałować i napędzać rower, można rozmontować. Jeśli chodzi o popularność, wśród przedszkolaków i uczniów dominują rowery typu BMX. Ma to również odzwierciedlenie w decyzjach zakupowych klientów, co w swoim raporcie prezentuje serwis Okazje.info: http://www.okazje.info.pl/dla-dziecka/jezdziki-dla-dzieci/ .

mexllerBMX16Zgodnie z raportem, najchętniej kupowanym w marcu rowerem dziecięcym był model Mexller BMX z szesnastocalowymi kołami.  Rowerek ten posiada stalową ramę, przez co jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Wyposażony został w dwa rodzaje hamulców  – z tyłu typu torpedo, a z przodu typu szczękowego. Dodatkowo rower posiada przedni i tylni błotnik, bagażnik, kółka podporowe, dla dzieci, które dopiero uczą się jeździć na rowerze, miękki ochraniacz na kierownicę, pełną osłonę łańcucha, wygodne, piankowe siodełko oraz elementy odblaskowe.

mexllerBMX20Drugi w kolejności jeśli chodzi o zainteresowanie kupujących jest także rowerek Mexller BMX, ale na nieco większych kołach, tj. 20″.I podobnie jak swój nieco mniejszy odpowiednik ma stalową ramę, podwójne hamulce oraz dodatkowe wyposażenie w postaci błotników, bagażnika, kółek do nauki jazdy, pchacza, a także pełnej osłony na łańcuch i koszyka na drobiazgi dla małego odkrywcy. Dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych: czerwono-srebrny, niebiesko-srebrny i żółto-czarny.

smobyNa miejscu trzecim w rankingu popularności rowerów dla małych dzieci znalazł się trójkołowy rowerek marki Smoby Be Move City, przeznaczony dla maluchów. Rowerek jest przeznaczony dla dzieci od piętnastego miesiąca życia i posiada dodatkowe zabezpieczenie w postaci pasów bezpieczeństwa. Kierownica ma częściowe ograniczenie obrotu, ale można ją też całkowicie zablokować, zatem dzieci nie potrafiące jeszcze samodzielnie jeździć na rowerku mogą być prowadzone przez rodzica, co ułatwia metalowa rączka. Również pedały można zablokować gdy dziecko samo jeszcze nie jeździ, dzięki mechanizmowi tzw. wolnego koła. W tylnej części rowerka został umieszczony plastikowy uchylny pojemnik, do którego dziecko może włożyć różne drobiazgi, np. wiaderko do piasku.