Najchętniej kupowane klocki listopad 2014

Za nami już Mikołajki, ale ciągle przed nami Święta Bożego Narodzenia i gwiazdkowe zakupy. Szczególnie starannie trzeba przemyśleć prezenty dla najmłodszych członków rodziny, bo to oni zazwyczaj najbardziej niecierpliwie na nie czekają. Warto zatem wybierając prezent dla dziecka kierować się jego upodobaniami lub jeśli nie wiemy tak na prawdę co sprawi mu największą radość – postawmy na klasyczne pomysłu, jak np. klocki. Według rankingu z listopada 2014 r przygotowanego przez Okazje.info, najchętniej kupowanymi klockami były różnego rodzaju klocki Lego. Kupujący cenią je za trwałość, dokładność połączeń, żywą kolorystykę i zróżnicowane wzornictwo – dostępne są tysiące różnych zestawów, także stworzonych w oparciu o różne filmy i bajki dla dzieci.

Na pierwszym miejscu w listopadowym rankingu uplasowały się klocki Lego z serii Star Wars – LEGO Star Wars 75056 Kalendarz adwentowy na 2014 złożony z 274 klocków. Zestaw jest przeznaczony dla dzieci w wieku od sześciu do czternastu lat. To doskonały prezent dla każdego fana zarówno klocków Lego, jak i Gwiezdnych Wojen. Przenosi użytkownika na lodową planetę Hoth. Każdego grudniowego dnia otwiera się nowe drzwiczki, aby odkrywać ciekawe prezenty ze świata Star Wars. Są to różnego typu minifigurki, statki kosmiczne i pojazdy. Po zebraniu wszystkich dwudziestu czterech prezentów rozkłada się planszę i odgrywa zabawne scenki z planety Hoth, które z przyjemnością obejrzy cała rodzina.

gigant.pl

gigant.pl

Drugie miejsce w rankingu przypadło w udziale klockom dla nieco młodszych dzieci, a dokładnie zestawowi Lego Duplo nr 10506 Tory kolejowe i zwrotnica. To klocki, które będą doskonałym prezentem dla dzieci powyżej 2 roku życia. Klocki zabiorą dziecko w świat nieskończonej kreatywności. Zestaw zawiera 8 torów łukowych oraz 5 torów prostych, dwie zwrotnice i skrzyżowanie, co umożliwia szereg różnych kombinacji. Zestaw posiada również podstawowe i ozdobne klocki, które doskonale nadają się jako dodatek do każdego innego zestawu. Pełny ranking można zobaczyć na http://www.okazje.info.pl/dla-dziecka/klocki/ranking.html .

lego.com

lego.com

Trzecie miejsce w rankingu klocków Top20 także przypadło w udziale klockom Lego z linii Duplo. Jest to zestaw nr 10507 Mój Pierwszy Pociąg. Klocki przeznaczone są dla maluchów od drugiego roku życia. Z zestawu można zbudować kolorowy pociąg parowy z efektami dźwiękowymi, wagonem pasażerskim, stacją z kasą biletową, pompą i sygnalizatorem. Zestaw zawiera mnóstwo klocków i torów, więc idealnie nadaje się dla młodych budowniczych, którzy całymi godzinami będą twórczo bawić się w kolejarzy.W zestawie są również figurki — maszynista i dziecko.

lego.com

lego.com