Na niepogodę idealna plastelina-ranking mas plastycznych dla dzieci

Zabawki plastyczne pozwalają dziecku rozwijać swoją kreatywność, wyobraźnię, a także zdolności manualne. Obecnie oprócz „zwykłej” plasteliny na rynku dostępne są przeróżne formy mas plastycznych przeznaczonych dla dzieci, zatem znajdziemy na pewno odpowiednie rozwiązanie dla naszego dziecka, które będzie miało świetną zabawę na chłodniejsze czy deszczowe dni. Warto przypatrzeć się, co kupowali inni rodzice i jakie produkty cieszyły się wśród nich największą popularnością.

Pierwsze miejsce w rankingu serwisu Okazje.info zajęła termoutwardzalna masa plastyczna Staedtler FIMO soft, dostępna w kostkach o wadze 56 g, w różnych wariantach kolorystycznych. Paleta kolorów zawiera zarówno kolory klasyczne, jak i metalizowane, neonowe, transparentne, kamienne czy brokatowe. Masa jest bardzo łatwa w formowaniu i do czasu utwardzenia może być wielokrotnie używana. Przeznaczona jest do prac rzeźbiarskich i modelarskich, jak również do dekoracyjnego nakładania na różne tworzywa, takie jak szkło, metal, drewno, ceramika. Idealnie nadaje się też do tworzenia biżuterii, figurek i ozdób. Po uformowaniu należy ją utwardzić w piekarniku w temperaturze 120-130 stopni C przez 20-30 min. Po wypaleniu w piekarniku wszystkie przedmioty utrzymują swój kształt i kolor. Może być bezpiecznie stosowana przez dzieci i dorosłych, posiada certyfikat zgodności z normą CE71 oraz atest PZH dla produktów przeznaczonych dla dzieci w wieku szkolnym.

okazje.info.pl

okazje.info.pl

Drugie miejsce w rankingu zajęła glina samoutwardzalna marki Astra. Jest to gotowa do użycia masa plastyczna, która twardnieje na powietrzu. Przeznaczona jest dla dzieci jako pomoc szkolna oraz dla plastyków i hobbystów. Glina samoutwardzalna najlepiej nadaje się do wykonywania małych form rzeźbiarskich. Można z niej wykonać figurki, naczynka, płaskorzeźby na płytkach oraz biżuterię. Na gładkich powierzchniach można też bez trudu odciskać rozmaite wzory, tworzyć za pomocą narzędzi reliefy wklęsłe i wypukłe. Czas wysychania gotowych wyrobów uzależniony jest od ich grubości oraz warunków suszenia. W razie potrzeby dla uzyskania odpowiedniej konsystencji glinę należy zwilżyć wodą. Wykonane z gliny samoutwardzalnej przedmioty, po wyschnięciu można malować farbami.

okazje.info.pl

okazje.info.pl

Kolejna propozycja to modelina marki Astra sprzedawana w kostkach o wadze 1 kg, dostępna w dwunastu różnych kolorach.Modelina jest wysokiej jakości termoutwardzalnym tworzywem plastycznym, przez co doskonale nadaje się do tworzenia modeli oraz makiet. Z modeliny można także wyrabiać drobną galanterię, jak klipsy, broszki czy breloczki. Modele można wykonywać ręcznie lub przez wyciskanie wzorów w formach. Twarda modelina mięknie pod wpływem ciepła dłoni. Modele należy utwardzać przez wygrzewanie w piekarniku w temperaturze 100-140 stopni C w ciągu 10-15 minut. Gotowe modele posmarowane olejem roślinnym nabierają żywszych barw. Dla zwiększenia możliwości twórczych i estetycznych młodych artystów marka oferuje także modelinę fluorescencyjną oraz modelinę z brokatem.

okazje.info.pl

okazje.info.pl