Magnetyczne klocki Geomagworld Kids

Geomagworld Kids Color to zestaw niesamowitych w swojej prostocie i zasadzie działania klocków, złożony z sześćdziesięciu czterech elementów, o symbolu GEO-253.

Proste, a pobudzające kreatywność

Geomag to najprostsze, a przy tym najbardziej pobudzające kreatywność klocki na świecie. Podstawą ich działania są dwa elementy – magnetyczny patyczek i kulka, które w bardzo prosty sposób łączone ze sobą za pomocą oddziaływania pola magnetycznego, tworzą dwu i trójwymiarowe figury i obiekty o dowolnym kształcie oraz rozmiarze. Łącząc magnetyczne pałeczki z niklowanymi kulkami zbudujemy wymarzone konstrukcje, budowle i elementy dekoracyjne. Klocki Geomag to z pewnością zabawka edukacyjna, pomagająca w zrozumieniu zasad geometrii, matematyki, chemii, zasad przyciągania pola magnetycznego, zasad budowy atomu i struktur układu cząsteczek, a wszystko to dzięki możliwości stworzenia brył o różnych kształtach. Jest to zatem nie tylko zabawka, ale również użyteczne narzędzie do wykonywania symulacji różnorodnych form architektonicznych.

klocki magnetyczne geomag

okazje.info.pl

Ma ona też zastosowanie w medycynie, będąc szczególnie pomocnym pacjentom dla odzyskania sprawności manualnej po wypadkach lub udarach mózgu. Ma również właściwości terapeutyczne i antystresowe, a zarazem stanowi elegancki element dekoracyjny. Na tle innych klocków magnetycznych klocki Geomag wyróżnia siła magnesu i solidność wykonania, co zapewnia z kolei łatwość łączenia elementów i wytrzymałość budowanych konstrukcji, nawet przy ich dużych rozmiarach. Odpowiednio dostosowana siła przyciągania pozwala również na wykorzystanie pola magnetycznego do wprowadzania konstrukcji w ruch wirowy wokół własnej osi. Seria Color oznacza, że pałeczki mają różne kolory. Seria, ze względu na zawartość małych elementów, jest przeznaczona dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

Po inną, równie ciekawą propozycję edukacyjnej zabawki dla dziecka, zapraszamy na partnerską stronę Edukacyjne-Zabawki.com.pl.