Latające zabawki – najpopularniejsze drony na prezent

Zabawki latające stają się coraz popularniejszym prezentem zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. Najczęściej wybieranymi z nich są drony. Zakup jednego z nich to dobry powód na wspólne wypady do parku całą rodziną i świetną zabawę. Na rynku znajduje się multum modeli do wyboru w różnych cenach.  By pobawić się dronem nie musimy wydawać kilku tysięcy, podstawowe modele zaczynają się już od kilkuset złotych.

Carrera RC Quadrocopter CRC X1 to świetna propozycja na początek swojej przygody z zabawkami latającymi. Dzięki prostej w obsłudze aparaturze szybko nauczymy się sterowania. Wbudowany żyroskop 4 Axis Gyro-system ułatwi utrzymanie właściwego kierunku lotu. Do dyspozycji mamy dwa tryby pracy. Pierwszy przeznaczony jest dla początkujących. Gdy już nauczymy się właściwie kontrolować drona, możemy przejść na tryb zaawansowany, który pozwala na wykonywanie podniebnych akrobacji. Zabawka zasilana jest akumulatorowo, a jedno pełne naładowanie baterii pozwala na około siedem minut lotu.

Bardziej zaawansowane modele takie jak Syma X5C posiadają dodatkowo wbudowaną kamerę, dzięki której możemy nagrywać nasz lot. Wbudowane gniazdo kart microSD pozwala na zapis nagrania, który możemy później odtworzyć na dowolnym urządzeniu. Znajdziemy tutaj również bardziej zaawansowany sześciostopniowy  żyroskop, co poprawia stabilność lotu i ułatwia sterowanie. Zasięg drona Syma X5C to około 50m. Ładowanie urządzenia odbywa się poprzez port USB. By naładować w pełni akumulator potrzebujemy około 60-90 minut, co pozwoli na siedem minut zabawy.

Dron Syma X5C

Źródło: Syma

Jeżeli pragniemy odbyć dalsze i dłuższe loty warto zwrócić uwagę na drona . Jego duże wymiary (30x30cm) oraz mocny akumulator pozwalają na dwunastominutowy lot w zasięgu do stu metrów. Do dyspozycji mamy również kamerę oraz oświetlenie LED.

 

Dron Galaxy

Źródło: Galaxy

 

Każdy z przedstawionych dronów został wykonany z tworzywa sztucznego odpornego na wszelkiego rodzaju upadki. Drony to świetny pomysł na prezent dla dzieci.

A co jeśli macie mniejszy budżet? Przeczytajcie artykuł na zaprzyjaźnionym serwisie KobieceZasady.pl na temat tanich prezentów dla dzieci.