Kupujemy nosidełka, cz. II – nosidełka turystyczne

W mieście czy podczas przenoszenia dziecka na krótsze dystanse nosidełko klasyczne będzie najlepszym rozwiązaniem. Jednak wybierając się w góry czy na długie spacery innego typu, lepiej zainwestować w nosidełka turystyczne, które doceniło już bardzo wielu rodziców kochających nie tylko swoje pociechy, ale też podróże.

Jak wybrać nosidełko turystyczne? 

źródło: aktywnyrodzic.home.pl

Nosidełka turystyczne skonstruowane są na zasadzie plecaka turystycznego. Osadzane są one na specjalnym stelażu, a dziecko przenoszone jest na plecach opiekuna. Ważne jest, by przedmiot ten nie ważył więcej niż 3 kg, gdyż nosi się w nich maluchy nieco starsze (od około siódmego-ósmego miesiąca życia), a więc i cięższe. Maksymalne obciążenie nosidełek turystycznych to zazwyczaj 22 kg.

źródło: babycamino.com

Aby rodzic miał pełen komfort podczas noszenia, nosidełka turystyczne powinny mieć przede wszystkim szerokie, regulowane i solidnie wykonane szelki oraz pas biodrowy, których spodnia warstwa podszyta jest miękkim materiałem. Najlepiej, gdy ich regulacja będzie posiadała pięć stopni, co da produktowi najwyższą ocenę jakości. Dodatkowym ułatwieniem będzie obecność pasa piersiowego, dzięki któremu jeszcze lepiej rozłoży się cały ciężar.

źródło: littlelife

Plecy kosza muszą być odpowiednio usztywnione, zapewniając dziecku właściwą stabilizację. Co równie ważne, maluch musi siedzieć w koszu na tyle głęboko, by wystawała mu z niego tylko główka. Ciekawym rozwiązaniem będzie wybranie nosidełka z aluminiowym stojakiem. Taki zakup pozwoli na ustawienie dziecka w nosidełku na ziemi, bez potrzeby wyjmowania go z siedziska.

źródło: neverland

Dbając o bezpieczeństwo malucha podczas zmiennej pogody, najlepiej sprawdzi się nosidełko ze specjalną ochroną, zwaną niekiedy parasolem. W słoneczne dni zapewni ona osłonę przed słońcem, w deszczowe – przed spadającymi kroplami. A jeśli do miejsca wędrówki dojeżdżamy autem czy pociągiem, wybierzmy nosidełko składane, które zajmie dużo mniej miejsca.