Książki dla rodziców i dzieci

Wszyscy wiemy, że należy czytać dzieciom od małego. Oto lista książek, które zaciekawią rodzica i będą bawić malucha.

Rodzice czytający dziecku

Ciekawą dla wszystkich serią książek jest „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz. Autorka pierwszą powieść napisała dla chorej córki. Pierwsza część sagi, „Szósta klepka” ukazała się w 1977 roku. Jej opowieści pełne są inteligentnego humoru i ciepła.

Jedną z najpopularniejszych polskich pisarek jest Krystyna Siesicka. Wydała ona 30 książek dla młodzieży, których łączny nakład wyniósł 3,5 mln egzemplarzy. Wszystkie utwory poruszają problemy związane z okresem dojrzewania, a „Zapałka na zakręcie” zachwyci córkę, tak samo jak kiedyś matkę.

Joanna Chmielewska pisze kryminały nie tylko dla dorosłych. W cyklu o Teresce i Okrętce bohaterkami są dwie przyjaciółki przeżywające szalone przygody podczas rozwiązywania kryminalnych zagadek. Napisała również o rodzeństwie małych detektywów – Janeczce i Pawełku.

„Anię z Zielonego Wzgórza” znają wszyscy. Zmagała się z poczuciem niedoskonałości, uwielbiała zwierzęta i kochała naukę. Rezolutna i obdarzona bujną wyobraźnią dziewczynka przeżywa przygody, przy których śmiać się i wzruszać będzie jeszcze wiele pokoleń.

  1. R. R. Tolkien nazywany jest „ojcem fantastyki”. To jeden z najbardziej znanych pisarzy, 25 marca na całym świecie obchodzimy jego dzień. Dzieci w magiczną podróż do Śródziemia możemy zabrać wraz z „Hobbitem”. To opowieść o przyjaźni, dobru i złu i pokonywaniu przeszkód i własnych słabości.