Konkurs plastyczny z „Czytam sobie”

Nauka czytania wcale nie musi być trudna, nudna i żmudna, co udowadnia nam seria książeczek o wspólnym tytule „czytam sobie”. Zostały one przygotowane przez Edukacyjny Egmont, jako świetne i wciągające historie stworzone przez wybitnych polskich autorów i mistrzów ilustracji. Książeczki napisane są dużą czcionką, na papierze przyjaznym dla oka, co zdecydowanie ułatwia maluchom stawianie pierwszych kroków w labiryncie słów, a piękne i kolorowe ilustracje sprawiają, że czytanie staje się nie tylko łatwe, ale i przyjemne. W ramach serii książeczek „Czytam sobie”, dostępne są trzy poziomy trudności:

  • Poziom 1 Składam słowa to od 150 do 200 wyrazów w tekście, krótkie zdania, 23 podstawowe głoski oraz ćwiczenie głoskowania.
  • Poziom 2 Składam zdania to 800-900 wyrazów w tekście, dłuższe zdania, także złożone, jak również elementy dialogu, 23 podstawowe głoski oraz „H”, ćwiczenie sylabizowania.
  • Poziom 3 Połykam strony to od 2500 do 2800 wyrazów w tekście, użyte wszystkie głoski, dłuższe i bardziej złożone zdania, alfabetyczny słownik trudnych wyrazów.
czytamsobie.pl

czytamsobie.pl

Wydawnictwo Edukacyjny Egment wraz z portalem czasdzieci.pl ma konkurs plastyczny polegający na przygotowaniu kolorowej zakładki do książki, która może być zrobiona z papieru, materiału, bibuły. Można ja powyklejać, coś narysować – kwiatki lub ulubionego bohatera.  A do wygrania zestaw 3 z 5 książek Wydawnictwa Edukacyjny Egmont. Konkurs potrwa do 23 września, a wyniki zostaną ogłoszone do 29 września.

{nggallery id=67]