Konkurs literacki Zimowe historie

Portal czasdzieci.pl zaprasza do wzięcia udziału w konkursie inspirowanym książką Rafała Witka „Ucieczka z tajemniczego ogrodu” od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Poniżej fragment książki:

„To wszystko przez moje nazwisko! Gdybym nazywała się Gabrysia Grzeczniutka, to ludzie inaczej by mnie traktowali. Ale Gabrysi Bzik mogą się czepiać do woli. Dlatego ciągle ląduję na dywaniku u dyrektora. Któregoś razu wylądowałam tam z Nilsonem Makówką, kolegą z klasy. Od tego czasu trochę się kumplujemy, ale nie myślcie, że ze sobą chodzimy! Łączą nas sprawy… jak by to powiedzieć… przygodowe.

Tym razem Nilson miał dość. Jego ojciec znowu odwołał wspólne wakacje! Jedyne, co pozostało Nilsonowi, to zażądać nagrody pocieszenia w postaci odjechanego prezentu. Niestety, nic nie poszło zgodnie z planem. Za to wpakowaliśmy się w grube kłopoty i utknęliśmy sami daleko od domu. Jak daleko? Jakieś 100 lat z kawałkiem…”

nk.com.pl

nk.com.pl

Życie Gabrysi i Nilsona obfituje w niespodziewane wydarzenia i niesamowite przygody. Każdemu z nas czasem się one przytrafiają albo mamy nadzieję, że kiedyś i nas to spotka. Zadaniem konkursowym jest opisanie najciekawszej przygody, która przydarzyła się w tegoroczne ferie albo taką wymarzoną, niesamowitą jaką chcielibyśmy przeżyć.  Nagrodą w konkursie jest niesamowita i trzymająca w napięciu książka Rafała Witka „Ucieczka z tajemniczego ogrodu” od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Konkurs trwa do 12 marca.