Konkurs literacki „kartka z pamiętnika”

Portal czasdzieci.pl ogłosił jesienny konkurs literacki, w którym nagrodami są książki wydawnictwa Skrzat.
Ponieważ dni są coraz krótsze, a pogoda coraz częściej nie zaprasza do wyjścia z domu, robi się szaro i ponuro, warto wówczas uruchomić nieco swojej wyobraźni i przenieść się w świat marzeń i baśni, poczytać ciekawe książki, a nawet napisać własne opowiadanie.

Właśnie z opowiadaniami, pisaniem pamiętników i czytaniem książek związane jest konkursowe zadanie, podzielone na dwie kategorie wiekowe. Zadaniem dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat jest narysowanie kartki z pamiętnika, która będzie ilustrować fantastyczna przygodę, jaką dziecko chciałoby przeżyć w swoim wymyślonym świecie, gdzie wszystko jest możliwe i wykonalne. Dzieci nieco starsze, w wieku od 8 do 14 lat natomiast mają w formie wpisu do pamiętnika opisać niewiarygodną przygodę, która byłaby spełnieniem ich dziecięcych marzeń i fantazji.

Prace należy nadsyłać na adres mailowy konkursy11@czasdzieci.pl do dnia 23 października, pamiętając o podaniu danych korespondencyjnych. Wyniki zostaną ogłoszone 28 października. A do wygrania książki wydawnictwa Skrzat – „Elf Wszechmogący” Marcina Pałasza, „Lipcowe przypadki Agatki” Sławomira Hanaka, oraz czwarta część serii Rafała Klimczaka o Nudzimisiach, „Nudzimisie idą do szkoły”.