Fotelik samochodowy Chicco Eletta z regulowanym położeniem

Większość dzieci korzysta z fotelików samochodowych, bo rzadko kto obecnie nie posiada samochodu, z którego korzysta na co dzień lub jadąc na wakacje czy wyjazd weekendowy. Szczególnie przydatną opcją w takim foteliku jest możliwość nachylenia go tak, aby dziecko mogło wygodnie spać w czasie podróży. Wiele fotelików dostępnych na rynku, szczególnie tych dla najmłodszych pociech, posiada regulację nachylenia fotelika w stosunku do bazy, na której jest mocowany w samochodzie.Wiele ciekawych modeli znajdziemy na Okazje.info, a jednym z nich jest fotelik Chicco Eletta. 

Fotelik samochodowy w kategorii wagowej 0-18 kg

Projektanci pracujący dla marki Chicco stworzyli nowy model fotelika, którego montaż jest niezwykle prosty, aby wykluczyć możliwość popełnienia błędów w mocowaniu, a tym samym niebezpieczeństwa dla dziecka w czasie ewentualnego zderzenia. Fotelik przeznaczony jest do przewożenia dzieci o wadze 0-18 kg, a dzięki wkładce redukcyjnej i regulowanym pasom bezpieczeństwa model ten rośnie wraz z dzieckiem i zapewnia maksymalne zabezpieczenie dla jego główki.  Ponieważ ważna jest również wygoda podróżującego w foteliku dziecka, zastosowano dodatkowe ochraniacze na pasach, sprzączkach oraz miejscach podparcia ciała, jak plecy, ramiona i nogi.

fotelik z regulowanym oparciem z funkcją spania

okazje.info.pl

Przy konstrukcji fotela zastosowano tkaninę oddychającą Hi-Tech oraz specjalny system obiegu powietrza w oparciu fotela. Dzięki tym rozwiązaniom główka i plecy dziecka nie są narażone na przepocenia, zatem nie zawieje go w czasie podróży. Fotel mocuje się na przednim siedzeniu pasażera lub na tylnej kanapie samochodu za pomocą specjalnych zaczepów. Oparcie fotela można ustawić w jednej z pięciu pozycji, co pozwala na wygodne spanie malca w foteliku w czasie dłuższej podróży. Fotelik posiada certyfikat ECER 4403 i ECER 4404. Fotelik jest mocowany w samochodzie za pomocą pasów samochodowych.