Fotelik Roemer Britax First Class 0-18 kg

Fotelik Roemer Britax First Class przeznaczony jest dla dzieci o wadze do 18 kg i obejmuje dwie grupy – 0+ czyli od urodzenia do 13 kg oraz 1 – od 9 do 18 kg. Jest to fotelik, który rośnie razem z dzieckiem. Zapewnia bezpieczeństwo w pozycji tyłem do kierunku jazdy dzieciom od narodzin do 13 kg, bezpieczeństwo w pozycji przodem do kierunku jazdy od 9 kg do 18 kg i wielostopniowe odchylenie oparcia gwarantujące komfort zarówno nowo narodzonym śpiochom, jak i starszym wiercipiętom. Fotelik spełnia Europejską Normę Kontrolną ECE R 44.

fotelik samochodowy do 18 kg

okazje.info.pl

Fotelik posiada wzmocnioną ochronę przy zderzeniach bocznych, nakładki naramienne oraz system antyprzechyleniowy. W tym foteliku wykorzystano funkcję Click and Safe, która daje gwarancję napięcia pasa. Zastosowano również dwie opcje przeprowadzania pasa bezpieczeństwa w przypadku ustawienia przodem do kierunku jazdy, pozwalające na wykorzystanie różnych długości pasów, węższą bazę fotelika dostosowaną do profilowanych siedzeń samochodowych. Dołączona wkładka dla noworodka oraz rozszerzony stopień odchylenia zapewniają dodatkowy komfort i podparcie najmłodszym podróżnikom. Fotelik jest również praktyczny jeśli chodzi o jego utrzymanie w czystości. Posiada szybko zdejmowany pokrowiec, bez konieczności demontażu pasów bezpieczeństwa. Fotelik zapewnia wiele pozycji spoczynkowych oraz umożliwia podróż tyłem do kierunku jazdy. A do tego jest lekki i można go łatwo przenosić z pojazdu do pojazdu.

Fotelik chroni przed uderzeniem dzięki głębokim, miękko wyściełanym ścianom bocznym. Nakładki naramienne ograniczają ruch do przodu, a system antyprzechyleniowy redukuje przemieszczanie się dziecka do przodu. Budowa fotelika zapobiega przemieszczaniu się głowy, przez co nie jest ona bardzo obciążona w razie wypadku.

Marka Britax to 50 lat specjalistycznej wiedzy, pasji i niezmiennego oddania pracy by dać dzieciom to, co dla nich najlepsze. Począwszy od niepowtarzalnego dziedzictwa ukształtowanego we współpracy technologicznej i inżynieryjnej z przemysłem samochodowym, poprzez rygorystyczne procesy testowania, sięgające dalej i wyżej, aby zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa, po współpracę z wieloma partnerami, marka zmierza do ciągłej poprawy bezpieczeństwa dzieci w podróży na całym świecie.