Dobra literatura dziecięca wg rankingu Okazje.info za listopad 2015

Czytanie książek już w dzieciństwie jest niezwykle ważne. W wyborze lektur od najmłodszych lat pomoże ranking popularności literatury dziecięcej za listopad 2015.

Inne też jest piękne to wiersze Katarzyny Lewandowskiej dla wszystkich dzieci, tych znanych i tych nieznanych, tych rozbrykanych i tych z nosami przyklejonymi do szyby, dla karaluszków z pełnymi brzuszkami i leniwych mróweczek. To wiersze przypominające o tym, że nie ma osób, które się nie mylą, jak i nie ma problemów, których nie da się rozwiązać, ani smutków, których nie można przegonić.Książka ukazała się w 2014 roku nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej.

okazje.info.pl

okazje.info.pl

Zegarki Pana Słowackiego autorstwa Anety Cierechowicz to książka wydana w 2012 roku nakładem wydawnictwa Novae Res. Rok wydania: Jedenastoletni Adaś przypadkowo trafia na trop skarbu ukrytego przez Juliusza Słowackiego. Do poszukiwań wciąga dziadka – fascynata starych legend, kolegów ze szkoły oraz kolegów starszej kuzynki Krychny, która też marzy o wielkim odkryciu. Ekipa Adasia to jednak nie jedyni poszukiwacze. Na drodze staje im złowieszczy Francuz J.K. Petiniaud. Na rywali czekają pułapki i niebezpieczeństwa. Kto wygra? Rodacy Słowackiego czy budzący grozę obcokrajowiec?

okazje.info.pl

okazje.info.pl

Książka sześciolatka Przygotowuję się do szkoły zawiera m.in.: Z pamiętnika Agaty – kilkanaście krótkich historyjek, których narratorem jest rówieśniczka odbiorców podręcznika sześcioletnia Agata. Dziewczynka opowiada z humorem o swoich przeżyciach. Walorem tych krótkich opowiadań jest fakt, że dotyczą spraw bliskich dzieciom i pozwalają im utożsamiać się z bohaterką. Pod każdym odcinkiem Pamiętnika Agaty znajdują się pytania, które nauczyciel lub rodzic może wykorzystać do rozpoczęcia rozmowy z dziećmi. Treści tego cyklu zostały dobrane zgodnie z treściami wychowania i kształcenia, jakie formułuje podstawa programowa. Wprowadzenie podstawowych liter alfabetu, gdzie każda litera zostaje pokazana za pomocą ilustracji i modeli wyrazów w trzech pozycjach – na początku, w środku i na końcu wyrazu. Szata graficzna stron wprowadzających litery nawiązuje do stron alfabetu demonstracyjnego: czerwona ramka przy samogłoskach, niebieska przy spółgłoskach, mała i wielka litera pisana na liniaturze, plastelinowa kratka modelu wyrazu. W miarę przybywania liter pojawiają się sylaby, a także pojedyncze wyrazy, zapisane w modelu, w podziale na sylaby i w całości. Stopniowo wprowadzane są krótkie zdania, uzupełniane często ilustracjami. Obrazkowa historyjka  spełnia rolę komentarza.

okazje.info.pl

okazje.info.pl