Cyfrowe mikroskopy dla dzieci

Mikroskopy to edukacyjne akcesoria, niezwykle przydatne w nauce biologii, fizyki i chemii, jak również w codziennym poznawaniu świata przez młodsze dzieci, które przygodę ze szkołą dopiero zaczęły lub mają zacząć.  Doskonale sprawdzają się zarówno w szkołach, jak i w domach, a dzięki nim zyskuje się możliwość obserwacji, jak różne elementy wyglądają w dużym powiększeniu i jaka jest zasada ich działania. Pozwalają na oglądanie drobnoustrojów, przemian krystalicznych czy budowy skał.

okazje.info.pl

okazje.info.pl

Ciekawym modelem jest cyfrowy mikroskop z USB marki Conrad, dający powiększenie 10-200 razy. Ta wszechstronna kamera z mikroskopem na USB jest idealna do celów naukowych, kontroli jakości, prezentacji lub na przykład jako pomoc naukowa. Dzięki gumowanej powierzchni może być wygodnie używana jako ręczny mikroskop, a z dołączonymi podstawkami metalowymi, jako standardowy. Posiada osiem zintegrowanych diod LED, które zapewniają optymalne oświetlenie. Obrazy i filmy można łatwo przenieść na komputer i zapisać na nim, a dodatkowo można zmierzyć i zapisać jako obraz, uchwycony obiekt. Dzięki temu można obraz wraz z pomiarami wysłać kolegom czy nauczycielowi.

okazje.info.pl

okazje.info.pl

Inną, równie ciekawą propozycję ma marka Reflecta ze swoim modelem DigiMicroscope LCD 35x. Jest to poręczny i łatwy w obsłudze mikroskop LCD z wyświetlaczem 2,4” oraz 35-cio krotnym powiększeniem, umożliwiający robienie zdjęć i kręcenie filmów, które następnie w prosty sposób mogą być przeniesione do komputera. Dodatkowy statyw pozwala na wybór pomiędzy mikroskopem stacjonarnym i przenośnym, a filmy oraz zdjęcia mogą być nagrywane na karty SD lub przenoszone za pomocą kabla USB do komputera albo telewizora.