Co się może przydać w ciąży?

Każda kobieta znosi ciążę inaczej. Niektóre panie muszą leżeć dla dobra dziecka, inne mogą aktywnie uczestniczyć w codziennym życiu. Niemniej jednak przychodzi taki moment, zazwyczaj w trzecim trymestrze ciąży, kiedy zaczynają wszystkim ciężarnym doskwierać różne dolegliwości, w głównej mierze związane z mocno powiększającym się brzuszkiem. Najciężej bywa nocą, kiedy nie można się wygodnie ułożyć do snu w ulubionej pozycji. Wówczas przydatna może się okazać poduszka-rogal. Dopasowuje się ona do ciała, zapewniając oparcie dla brzucha, nóg i głowy. Po urodzeniu się maluszka przyda się do karmienia, czy też do stworzenia malcowi wygodnego i przytulnego gniazdka do snu.

www.blog.przedporodem.pl

Źródło: www.blog.przedporodem.pl

Ciekawym gadżetem, jednak przydatnym gdy mamy problemy z ciążą lub jesteśmy mocno zestresowane i przewrażliwione, jest detektor tętna płodu do użytku domowego, dzięki któremu możemy posłuchać, a nawet nagrać bicie serca dziecka już po dwunastym tygodniu ciąży. Ciekawym modelem jest tu detektor Jumper, który na http://www.okazje.info.pl kosztuje 140 zł.

Dla wygody i bezpieczeństwa nienarodzonego maluszka, dobrym rozwiązaniem jest również adapter na pasy samochodowe. Mimo, że kobieta w widocznej ciąży może legalnie jeździć bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, lepiej jednak z nich nie rezygnować, dla bezpieczeństwa właśnie. Adapter pozwala na takie zamontowanie pasa, aby w razie gwałtownego hamowania czy kolizji nie ucisnął brzuszka przyszłej mamy.

www.automod.pl

Źródło: www.automod.pl

Częstym i niejako oczywistym problemem ciężarnych jest dopasowanie swojej garderoby do zmieniających się kształtów. Najczęściej biustonosz, jeśli ma jeszcze dobre miseczki, robi się za ciasny w obwodzie i niewygodny. W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się „przedłużacze”, dzięki którym zwiększymy obwód biustonosza nawet o kilka centymetrów. Jeśli chodzi o dolną część bielizny czyli majtki, w końcowym okresie ciąży, gdy nasze kształty stają się coraz bardziej obfite, świetnie sprawdzą się majtki zakładane na brzuch, lub też – jak kto woli – takie specjalnie wycięte pod brzuch. Najlepiej kupować wówczas majtki bezszwowe. Podobnie jak wstawkę do biustonosza, można zastosować wstawkę do spodni, dzięki której będzie można nosić ulubione jeansy aż do rozwiązania.

www.brael.com.pl

Źródło: www.brael.com.pl