Ciekawe dziecięce akcesoria samochodowe

Niektóre maluchy wprost uwielbiają jazdę samochodem i nie trzeba ich wcale przekonywać do tego, by wsiadły do auta . Są jednak i takie dzieci, w których odgłos pracującego silnika budzi dużą niechęć. A przecież czasem trzeba gdzieś pojechać ze szkrabem. Mogą być to podróże krótkie, kilkuminutowe, ale zdarzają się przecież i te parogodzinne. Co zrobić, by nasza pociecha podczas nich nie wpadała w histeryczny płacz? Najprostszym sposobem jest zakup ciekawych akcesoriów samochodowych dla dzieci. Wiele z nich jest w stanie tak zająć małych pasażerów, że w mig zapomną one o trudach związanych z jazdą.

Zasłonki przeciwsłoneczne

źródło: producent

Nikt nie lubi, gdy podczas jazdy samochodem słońce pada mu prosto w twarz. Nie tylko przeszkadza to w śledzeniu widoków, które przewijają się za oknem, ale też prowadzi do zmęczenia oczu. Gdy więc planujemy długą jazdę i chcemy zadbać o wzrok najmłodszych, wtedy na szybach zamontujmy samochodowe zasłonki przeciwsłoneczne, na których nadrukowane są kolorowe wzory inspirowane najczęściej postaciami z bajek. Bardzo popularny model to na przykład zasłonki z Kubusiem Puchatkiem i prosiaczkiem, które można kupić na Okazje.info już za niecałe 20 zł za sztukę. Sprawdź różnego typu akcesoria samochodowe, w tym zasłonki, które z pewnością świetnie sprawdzą się podczas podróży z Twoim maluchem: http://www.okazje.info.pl/dla-dziecka/akcesoria-samochodowe-dla-dzieci/

Poduszka na szyję

źródło: producent

Co prawda większość dziecięcych fotelików samochodowych odpowiednio zabezpiecza szyje malucha, ale by dziecko mogło wygodnie spać podczas jazdy można kupić mu także specjalną poduszkę na szyję. Ma ona kształt rogala, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do kształtu szyi. W modelach adresowanych do dzieci kolory są bardzo żywe, a na zakończeniach często znajdują się ciekawe nadruki bądź hafty, które z pewnością zainteresują szkraba.

Maskotki na pasy bezpieczeństwa

źródło: producent

Pasy bezpieczeństwa bywają dość sztywne, przez co zbytnio wpijają się w delikatne ciało dziecka. Dlatego też producenci postanowili stworzyć specjalne osłonki na pasy, które przyjmują formę maskotek. Są one zapinane na rzepy, dzięki czemu łatwo je założyć i zdjąć, gdy maluch tego chce. Do wyboru jest cała masa wzorów i kolorów osłonek, które również przywodzą na myśl popularne bajki, kwiaty czy na przykład zwierzęta.