Ciekawe dekoracje do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy powinien być nie tylko bezpieczny i ergonomicznie urządzony, ale i fascynujący pod względem wizualnym. Dzięki temu maluch będzie chętnie się w nim bawił, stale rozwijając nowe umiejętności. By tak było, warto zainwestować w ciekawe akcesoria dekoracyjne dla dzieci. Na rynku dostępna jest ogromna ich ilość, dlatego też my wybraliśmy tylko kilka najciekawszych propozycji, które nam i pytanym dzieciom najbardziej przypadły do gustu.

Wieszaki na ścianę

dzieciece1

źródło: haba

Wieszaki, których podstawowa funkcja to utrzymywanie w porządku ubranek i innych przedmiotów, bywają bardzo piękne. Wiele z nich nawiązuje do bajek czy świata roślin lub zwierząt. Do wyboru są wieszaki z jednym lub wieloma haczykami, przykręcane do ściany lub przyczepiane do niej za pomocą przyssawek. Najczęściej są one wykonywane z drewna bądź tworzywa sztucznego, choć zdarzają się także wersje ceramiczne.

Pudełeczka

źródło: wonder-toy.pl

źródło: wonder-toy.pl

By zabawki czy biżuteria dla dziewczynek nie walały się po całym pokoju, warto kupić odpowiednie skrzynki i pudełeczka. Dostępne są one w niemal nieograniczonej ilości wzorów, kolorów i wymiarów. Najważniejsze ich cechy to lekkość i łatwość przenoszenia, dlatego też materiałem użytym do ich wykonania jest najczęściej plastik, który łatwo jest barwić na różne kolory. Większość pudełek i skrzyń posiada przykrywki, a większe ich modele bywają wyposażane w kółka i specjalne rączki ułatwiające ciągnięcie.

Naklejki

źródło: e-mieszkanie.pl

źródło: e-mieszkanie.pl

Szybka zmiana aranżacji wnętrza nie wymaga wymiany mebli na nowe. Wystarczy, że na nie lub na ściany przyklei się naklejki z ciekawymi, dziecięcymi motywami. Są to tak produkty, które przyczepia się na stałe jak i takie, które można dowolnie zdejmować i zakładać na inną powierzchnię. Więcej pomysłów na ciekawe akcesoria dekoracyjne dla dzieci znajdziesz pod tym linkiem: http://www.okazje.info.pl/dla-dziecka/pokoj-dzieciecy/

Zegary

źródło: bazarek.pl

źródło: bazarek.pl

Większość przedszkolaków doskonale zna już cyfry, dlatego też można je zacząć uczyć korzystania z tradycyjnego zegara. Dla malucha może być to jednak dość duże wyzwanie. Zachętą do niego będą ciekawe zegary, które już same w sobie wywołają uśmiech na twarzy szkraba. Księżniczki, auta, motywy sportowe czy Spidermann – wszystko to znajduje się na tarczach różnorodnych zegarów dla dzieci. Ciekawymi przedmiotami są też zegary z projektorami (np. taki) Ważne jest jednak, by w zegarach dla dzieci cyfry były duże i wyraźne, co zdecydowanie ułatwi odczyt właściwej godziny.